Wil jij helpen bij het verbeteren van de kwaliteit van het onderwijs in Nederland? Dan is dit jouw kans om te zorgen dat de plannen beter aansluiten op jouw onderwijspraktijk! Daarom nodigt het ministerie van OCW jou uit om deel te nemen aan een breed gesprek over governance en (mede)zeggenschap in het primair en voortgezet onderwijs.
Het verbeteren van de onderwijskwaliteit en de (mede)zeggenschap van schoolleiders, leraren, ouders en leerlingen is één van de ambities van het kabinet. Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, zet daarom een onderzoek uit naar governance en (mede)zeggenschap in het primair en voortgezet onderwijs. Dat doen zij door met elkaar een breed gesprek te voeren over de rollen en verantwoordelijkheden in en om de school. Daar is jouw hulp bij nodig! Doe mee en deel jouw ervaring.
Versterking (mede)zeggenschap en governance
Hoe zien de rollen en verantwoordelijkheden in en om de school eruit en hoe verhouden die zich tot elkaar? En hoe functioneert de huidige bestuursstructuur binnen schoolorganisaties? Om daar inzicht in te krijgen, gaat het ministerie in gesprek met álle spelers binnen het onderwijs: van onderwijspersoneel, ouders en leerlingen tot schoolleiders en bestuurders, maar ook met gemeenten en samenwerkingsverbanden. Met de uitkomsten van dit onderzoek kunnen de rollen en verwachtingen opnieuw geformuleerd worden. De resultaten vormen ook de basis voor de uitwerking van vier coalitieakkoordopdrachten: er komen dus nieuwe plannen. Jouw mening kan hier invloed op hebben.
Vijf thema’s
Het brede gesprek wordt gevoerd aan de hand van vijf thema’s: