cropped-fvovlogo_breed.jpgcropped-fvovlogo_breed.jpgcropped-fvovlogo_breed.jpgcropped-fvovlogo_breed.jpg
Dossiers
  • Basisvaardigheden
  • NPO
  • Oekraïne
  • COVID-19
  • FvOv
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Medezeggenschap
  • Samenwerking
  • Contact
✕
Resultaten Centrale Eindtoets 2022
Kamerbrief over inzet Werkagenda mbo

Kamerbrief scholen aan de slag met subsidie basisvaardigheden

Op 21 oktober jl. informeerde Minister Wiersma (Primair en Voortgezet Onderwijs) de Tweede Kamer over scholen die meedoen aan de subsidieregeling van het Masterplan basisvaardigheden voor leren rekenen, lezen en schrijven en goede digitale vaardigheden.

Er is een enorme belangstelling vanuit de scholen voor de subsidieregeling gebleken. Veel scholen staan in de startblokken om zich in te zetten voor betere basisvaardigheden; er waren maar liefst 5.247 aanvragen waarvan 4.110 basisscholen en 1.137 middelbare scholen. De selectie in deze subsidieregeling is in deze eerste fase via een loting gegaan.

Aanvankelijk werd verwacht circa 500 scholen van een basissubsidie te kunnen voorzien waarvan circa 150 scholen ook nog een basisteam langs konden krijgen. Inmiddels blijkt dat met het beschikbare bedrag 645 scholen geholpen kunnen worden met een basissubsidie. Daarnaast worden 144 scholen ondersteund bij hun aanpak met een basisteam dat langskomt.

Je leest de gehele Kamerbrief op de website van de Rijksoverheid.

deel

Related posts

Nieuwe cao Onderwijsadviesbureaus


Lees meer

Opbrengsten leerlabs samenwerking vmbo-mbo


Lees meer

Visie kansengelijkheid funderend onderwijs


Lees meer

FvOv
Jouw belang, ons werk.
Heb je een vraag over arbeidsvoorwaarden of medezeggenschap, neem contact met ons op.

Actuele dossiers
NPO
Oekraïne
Basisvaardigheden

Uitgelicht

  • Meld je aan voor Groeikracht!
  • Overleg over cao-vo van start
  • Monitor leskwaliteit wijst uit: veel kansen om lessen te verbeteren
  • FvOv zoekt nieuwe voorzitter
  • Congres De Staat van het Onderwijs: 10 mei 2023

Vakverenigingen

BiOND | KVLO |  LBBO | Levende talen | NVLF | NVO | NVON | NVOP | NVORWO | NVvW | UNIENFTO | VLS | VONKC

Alle berichten

© 2023 FvOv
    Dossiers
    • Basisvaardigheden
    • NPO
    • Oekraïne
    • COVID-19