cropped-fvovlogo_breed.jpgcropped-fvovlogo_breed.jpgcropped-fvovlogo_breed.jpgcropped-fvovlogo_breed.jpg
Dossiers
  • Basisvaardigheden
  • NPO
  • Oekraïne
  • COVID-19
  • FvOv
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Medezeggenschap
  • Samenwerking
  • Contact
✕
Een akkoord maar niet bij iedereen een hosanna-stemming
mei 20, 2022
SER-advies personeelstekort maatschappelijke sectoren
juni 2, 2022

Voortgang cao-VO overleg

In de afgelopen weken hebben er diverse overleggen plaatsgevonden over een nieuwe cao-VO. De belangrijkste onderwerpen zijn daarbij de besteding van de werkdrukmiddelen (300 miljoen uit het onderwijsakkoord) en een loonafspraak. De tijd begint te dringen, voor 15 juli moet er een afspraak gemaakt zijn over de werkdrukmiddelen om ze voor het komende schooljaar veilig te stellen. We zijn als cao-partijen (FvOv, AOb, CNV , FNV Overheid en de VO-raad) volop in gesprek en er worden in de overleggen vorderingen gemaakt. Streven is om op 14 juni een akkoord te bereiken. 

Werkdrukmiddelen

In 2021 hebben we als cao-partijen een flankerend traject georganiseerd waarin zo’n 60 leraren, OOP’ers, bestuurders en schoolleiders zich hebben gebogen over onder andere de werkverdeling en werkdrukverlichting. Daarnaast hebben we als vakbonden een peiling uitgezet over deze thema’s. Uit beide acties kwam naar voren dat de cao een richtsnoer zou moeten zijn maar dat het gesprek in de school over de daadwerkelijke besteding van de middelen, de omvang van het takenpakket van de school en de verdeling van de taken essentieel is. Op dit moment zetten we voor wat betreft de werkdrukmiddelen in op een individueel deel en een collectief deel. Hierover worden in de school (in bijv. de sectie, jaarlaag of sector,  door de school zelf te bepalen) afspraken gemaakt. Draagvlak onder het personeel is daarbij een absolute voorwaarde. 

Tijdpad 

Doordat de middelen uit het coalitieakkoord laat beschikbaar zijn gekomen zal een afspraak over de werkdrukmiddelen niet de maximale impact in het komend jaar kunnen hebben. Voor het komende jaar zullen we dan ook specifieke afspraken moeten maken om ervoor te zorgen dat werknemers in het onderwijs ook dit jaar al profijt van deze middelen zullen ervaren. Voor het schooljaar 2023/2024 zou dan een maximaal effect kunnen worden bereikt (of zoveel eerder als mogelijk in een school). 

Wanneer we een akkoord bereiken zullen we dit als onderhandelaarsakkoord voorleggen en kunnen de leden van de federatieverenigingen zich hierover uitspreken. Zoals eerder gezegd, ons streven is om dat op 14 juni te bereiken. Kort daarna zal de ledenraadpleging starten. Dus houd je mailbox in de gaten!

deel

Related posts

september 21, 2023

Doorstroom nieuwkomersleerlingen


Lees meer
september 21, 2023

Impuls open leermateriaal


Lees meer
september 21, 2023

Ziekteverzuimcijfers 2022 voortgezet onderwijs 


Lees meer

FvOv
Jouw belang, ons werk.
Heb je een vraag over arbeidsvoorwaarden of medezeggenschap, neem contact met ons op.

Actuele dossiers
NPO
Oekraïne
Basisvaardigheden

Uitgelicht

  • Centrale examens 2024: tweede tijdvak van vier naar zes dagen
  • Twee nieuwe cao’s voor po en vo, 10% loonsverhoging!
  • Beroepsbeeld Leraar on Tour zoekt ontmoetingen met leraren en docenten
  • Landelijk Congres SLO ‘Actualisatie Kerndoelen’
  • Veldpartijen onderwijs: samen aan het werk voor medezeggenschap

Vakverenigingen

BiOND | BO | KVLO |  LBBO | Levende talen | NVLF | NVO | NVON | NVOP | NVORWO | NVvW | VLS | VONKC

Alle berichten

© 2023 FvOv
    Dossiers
    • Basisvaardigheden
    • NPO
    • Oekraïne
    • COVID-19