Voortgangsrapportage NPO
april 21, 2022Nationaal Groeifonds investeert via Ontwikkelkracht in duurzame versterking onderwijs
april 21, 2022De wereld is opgeschrikt door de oorlog in Oekraïne. Het houdt ons allemaal bezig, ook op school.
Het ministerie van OCW heeft de Handreiking Onderwijs voor kinderen en jongeren uit Oekraïne gepubliceerd. De handreiking biedt schoolleiders, besturen en gemeenten handvatten en kaders bij invulling van onderwijs, inzet van onderwijspersoneel, bekostiging en toezicht.
Er is inmiddels veel lesmateriaal beschikbaar om het gesprek over oorlog te voeren met de leerlingen. Zie daarvoor de onderstaande links.
Een lesbrief van Utrecht University
De website Goedemorgen op school
De website van Stichting School & Veiligheid
Docent Karim Amgharop nodigt docenten uit om via LinkedIn met hem contact te zoeken om te praten over het bespreekbaar maken van de oorlog in de klas en wil zijn materiaal delen.
Op de website Geografie.nl kun je de presentatie en opname van een nascholing over lessen m.b.t. de oorlog in Oekraïne opvragen.
Op de website Filmeducatie filmtips voor leraren en (oudere) leerlingen.
Op de website Prodemos drie werkvormen om de oorlog te bespreken.
En op de website Lessonup een aantal handvatten om de situatie in Oekraïne te bespreken.