cropped-fvovlogo_breed.jpgcropped-fvovlogo_breed.jpgcropped-fvovlogo_breed.jpgcropped-fvovlogo_breed.jpg
Dossiers
  • COVID-19
  • NPO
  • Oekraïne
  • FvOv
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Medezeggenschap
  • Samenwerking
  • Contact
✕
Aangepaste protocollen en richtlijnen
Versoepelingen coronamaatregelen

Extra investeringen in ventilatie

Goede luchtkwaliteit in schoolgebouwen is belangrijk en corona laat nog beter zien hoe groot het belang van goede ventilatie is. 

Omdat betere ventilatie in de klassen nu echt snel nodig is, maken het ministerie van OCW, PO-Raad, VO-raad en de VNG afspraken die op de korte termijn resultaat opleveren. Natuurlijk hebben veel schoolbesturen en gemeenten al hard gewerkt aan betere ventilatie, maar er zijn ook veel scholen waar het nog niet goed is. Het is een gezamenlijke verantwoordelijkheid om dat op te lossen.

Het ministerie van OCW stelt via de lumpsumbekostiging voor scholen €17 miljoen beschikbaar voor de aanschaf van CO2-meters. Scholen die deze meters eerder hebben gekocht, krijgen de aanschaf op deze manier alsnog vergoed. Schoolbesturen en gemeenten die hulp en advies nodig hebben over ventilatie kunnen bij Ruimte-OK terecht. Ruimte-OK heeft een hulplijn met het nummer 0800-0224402 en een website ventilatiehulp.nl waar je vragen over ventilatie kunt stellen en problemen met ventilatie kunt melden.

De FvOv is blij met de gemaakte afspraken en de extra investeringen; goede ventilatie is nog te vaak een probleem op scholen. Het is ook goed dat er een plek is waar leraren/ondersteuners met hun vragen en zorgen terecht kunnen.

Nadere informatie over de afspraken: 

Kamerbrief aanpak ventilatie in schoolgebouwen d.d. 3 februari 2022

Brief aan de scholen d.d. 3 februari 2022

Extra hulp voor verbeteren ventilatie d.d. 3 februari 2022

Handreiking optimaal ventileren in de klas

Handreiking optimaal ventileren op scholen

Navigator optimaal ventileren 2022

Share

Related posts

Pilot praktijkgerichte programma’s vmbo


Read more

Informatie en praktijkvoorbeelden vrijwillige ouderbijdrage


Read more

Uitwerking langetermijnaanpak COVID-19


Read more

FvOv
Jouw werk, onze zorg.
Heb je een vraag over arbeidsvoorwaarden of medezeggenschap, neem contact met ons op.

Actuele dossiers
NPO
Oekraïne

Uitgelicht

  • Onderhandelaarsakkoord over nieuwe cao-PO
  • Onderhandelaarsakkoord cao-vo
  • Leden stemmen in met nieuwe cao-mbo
  • CMHF Pensioenbijeenkomst
  • Voortgang cao-VO overleg

Vakverenigingen

BiOND | KVLO |  LBBO | Levende talen | NVLF | NVO | NVON | NVOP | NVORWO | NVvW | UNIENFTO | VLS | VONKC

Alle berichten

© 2022 FvOv
    Dossiers
    • COVID-19
    • NPO
    • Oekraïne